24 Mayıs 2019 Cuma

Denizden kadın heykeli çıktı!

Muğla’nın Datça ilçesinde meydana gelen olayda bir vatandaş serinlemek için denize girdi. Ardından bir parlaklık olduğunu fark etti ve denizin dibinde parlayan maddeyi yüzeye çıkardı. Onun bir kadın heykel olduğu anlaşıldı.


Muğla’nın Datça ilçesinde meydana gelen olayda bir vatandaş serinlemek için denize girdi. Suyun altında bir parlaklık gördü ve oraya doğru yüzdü. Daldı ve derindeki maddeyi aldı. Kıyıya çıkarınca onun bir kadın heykeli olduğunu anladı. Bunun üzerine Jandarma’ya haber veren vatandaş heykeli görevlilere teslim etti.

Denizden Çıkan Heykel İncelemede

Muhammet Yüksel, serinlemek için İskele Mahallesi’nde Burgaz ören yerinde denize girdi. Bir süre sonra denizden bir parıltının geldiğini fark etti. Dipte mermer bir parçanın olduğunu anladı. Daldı ve onu yüzeye çıkardı. Sahile çıktıktan sonra onun bir kadın heykele ait olduğu anlaşıldı. Bunun üzerine Muhammet Yüksel hemen Jandarmayı aradı. Durumu haber verdikten sonra olay yerine gelen ekiplere teslim etti.

Bu heykelin orijinal olup olmadığı, hangi zamandan kaldığı ve ne gibi özelliklere sahip olduğu anlaşılması için Marmaris Müze Müdürlüğü’ne gönderildi. Buradan gelecek habere göre çok büyük bir adım atılmış olabilir. Eski çağlara ait kadın heykeli bulunmuş olabilir.

YAZAR: Ali Yılmaz

Habercilik kariyerine internet medyasında başlayan Ali Yılmaz, PAMUKKALE Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı bölümünde eğitim görüyor. Yarı zamanlı olarak Ajansportal.com için çalışıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir