Gündem Derdim Olsun şarkısının klibinin orijinal olmadığı konuşuluyor!

Derdim Olsun şarkısının klibinin orijinal olmadığı konuşuluyor!

2
0
PAYLAŞ

Sosyal medya fenomeni olan ve 1 milyondan fazla Youtube ve Instagram takipçisi olan Reynmen, son yayınladığı videoda kendine ait bir şarkı seslendirmiş ve bunu klibe çekmişti. Klibi izleyen herkes ayrı bir tartışma başlatmış olsa da bazı tartışmalar halen çok fazla konuşuluyor ve bu tartışmalardan dolayı klip sürekli olarak Youtube Türkiye’de trendlere giriyor. İddiaya göre Reynmen, bu videonun senaryosunu başka bir klipten çalmış. Diğer bir iddia ise klibin ve şarkı sözlerinin Muhsin Yazıcıoğlu’na hitaben yazıldığı iddia ediliyor. Konu ile ilgili hiçbir açıklama yapma gereceği duymayan Reynmen, bazı sorulara sosyal medya hesabından cevap vermişti .

60 MİLYONU GEÇEN İZLEME ALDI

Reynmen’in yayınladığı şarkının klibi 3 günde 30 milyonu geçen bir izlenme almıştı. Daha bir hafta olmamasına rağmen videonun izlenme sayısı şuanda 60 milyonu geçti ve çok kısa sürede 70 milyonu geçeceği de tahmin ediliyor. Klibin 2011 yapımı Mahna Mahna Killer kısa filminin aynısı olduğu iddia ediliyor. Youtube’da 2011 yapımı Mahna Mahna Killer kısa filmi de bu iddiadan sonra Türkler tarafından izlenmeye başlandı ve haliyle o video bile milyonlarca izlenmeye sahip oldu.

YOUTUBER SAVAŞI DEVAM EDİYOR

Diğer bir yandan ise gazetecilerin ve geleneksek medyanın sosyal medyayı söndürmek amacıyla yaptığı haberlerden olacağını da söyleyelim. Daha önce de Enes Batur’un başına gelen karalama kampanyası şimdi de başka bir Youtuber için yapılıyor ve bu son olmayacak. Geleneksel medya dediğimiz gazete, televizyon ve dergilerin yerini artık sosyal medyanın alması maalesef bu tür karalama kampanyalarının olmasına sebep oluyor. Herkesin bir yerden esinlenerek çektiği klipler şu ana kadar konuşulmaz iken Youtuber Reynmen’in kendi çapında çektiği bir klip Türkiye’nin gündemine oturdu. Derdim Olsun şarkısı hakkında ve klibine dair yapılan iddialar hakkında yorumlarınızı bekliyoruz.

BİR CEVAP BIRAK