Gündem Domuz istilası başladı!

Domuz istilası başladı!

0
0
PAYLAŞ

Çiftçi kesimin yaz aylarında en çok şikayet ettiği konuların başında domuzlar geliyor. Domuzlar özellikle yaz aylarında çiftçilerin ekinlerini yiyip onlara zarar veriyor. Bu da çiftçilerin zarar etmesine ve ekonomik anlamda daha az kar etmesine neden oluyor. Ayrıca hayvancılık yapan insanların da şikayet ettiği konulardan biri domuz. Şimdi ise dağlık ve ormanlık alanlarda hayvancılık – çiftçilik işiyle meşgul olanlar domuz istilası altında.

Domuzlar Ekinleri Yiyor!

İzmir’de yaşayan Fatih Leblebici, domuzların ciddi anlamda ekinlere zarar verdiklerini ve bunun önüne geçemediklerini dile getirdi. Bunun yanı sıra avcılık ile uğraşanların bir nebze olsun yardımcı olduklarını ancak bunun da yeterli olmadığını söyledi. Ayrıca kaçak avcılığa karşı olduğunu da belirten Leblebici, kesinlikle hayvanların tehlike altında olmasını da istemiyoruz dedi. Lakin buna bir çözüm bulunması gerektiğinden söz etti.

Ekinlere ve hayvancılık ile ilgilenen kişilerin hayvanlarına zarar veren domuzların en büyük düşmanlarından biri de köpekler. Bölgede bulunan ve koruma görevi üstlenen köpekler domuzları özellikle sürü ve ekinlerden uzak tutmaya çalışıyor.

PAYLAŞ
Avatar
Küçüklüğünden bu yana teknoloji tutkunu olan Ahmet, Ajansportal bünyesinde haberler ve makaleler yazıyor.

İletişim: ahmetaydin@ajansportal.com

BİR CEVAP BIRAK