Gündem Dünyanın en büyük uçağı havalandı!

Dünyanın en büyük uçağı havalandı!

1
0
PAYLAŞ

Dünyanın en büyük uçağı havalandı. Uçuşu tüm dünyada manşet oldu. Kanat genişliğinin 117 metre olduğu bu uçak tam olarak 226 ton ağırlıkta. Görenleri hayrete düşüren dünyanın en büyük uçağı son derece gösterişli gözüküyor. Test uçuşunda başarılı performans sergileyen bu uçak birçok ülkeden takdir topladı.

Medya Mensupları Görüntüleri Kaydetti!

Amerika Birleşik Devletleri California’daki bu uçağın uçuşunu basın mensupları saniye saniye kaydetti. Havada adeta gösteri yapan uçak, son derece renkli anlar yaşattı. Tam olarak 150 dakika süren test uçuşunun ardından basın mensupları yakaladıkları görüntüleri gazetelerine ve televizyonlarına servis etmek için adeta birbirleriyle yarıştı.

Dünya yörüngesine uydu bırakmak için tasarlanan ve geliştirilen bu uçak tam 6 adet Boeing 747 motoruna sahip. Bu yönüyle de son derece ilginç. Çıkabildiği irtifa tam olarak 5 bin 182 metre. Bu da oldukça başarılı bir sonuç. Ayrıca saatte maksimum 304 kilometre hıza çıkabiliyor.

Tüm dünya basınında yer alan bu uçak görenleri hayrete düşürüyor. Adeta iki taraflı gibi görünmesi ve kanat aralığının 117 metre olması ne kadar büyük olduğunu özetliyor.

BİR CEVAP BIRAK