Gündem En büyük tatbikat başladı!

En büyük tatbikat başladı!

1
0
PAYLAŞ

Türkiye Cumhuriyeti tarihi boyunca yapılmış en büyük planlı tatbikat bugün itibariyle başladı. Denizkurdu-2019 tatbikatı 57 uçak, 33 helikopter ve 131 gemi ile birlikte başladı. Anadoluyu çevreleyen 3 denizde yürütülecek olan bu tatbikatta son derece ilginç detaylar ön plana çıkıyor.

Cumhuriyet Tarihinin En Büyük Tatbikatı!

Aynı anda Ege Denizi, Doğu Akdeniz ve Karadeniz’de başlayan tatbikat Cumhuriyet tarihinin en büyük tatbikatı olarak tarihe geçti. Bu tatbikatta harp dönemi senaryoları çalışılıyor. Ayrıca gerginlik ve kriz dönemlerinde de yapılacaklar tatbik ediliyor. Stratejik hamleler adına gerekli tatbikat büyük ilgi gördü.

Denizkurdu-2019 tatbikatında 33 helikopter, 131 gemi ve 57 uçağın olması büyüklüğünü gösteriyor. Bu kadar çok sayıda katılımın olması ciddi anlamda verilen önemi gösteriyor. Diğer yandan fırkateynler, hücumbotlar, yardımcı gemiler, mayın gemileri, karakol gemileri, denizaltılar gibi daha farklı araçlarla da katılım yapılıyor. Adeta ülkenin bir savaşa girmesi durumunda yapılacakların tatbikatı düzenleniyor. Son derece başarılı bir tatbikat olması beklenirken ayrıca stratejik hamlelerin geliştirilmesi ve alışkanlık düzeyinin artırılması adına da gerekli.

PAYLAŞ
Avatar
1985 Yılı doğumlu Ahmet Çataloğlu, Akdeniz Üniversitesi Kimya mühendisliği bölümü mezunudur. Madde bağımlılığı üzerine yüksek lisans yapmaktadır. Ajansportal.com daimi editörüdür. İletişim: ahmetcataloglu@ajansportal.com

BİR CEVAP BIRAK