Gündem İkinci Fuat Avni yakalandı!

İkinci Fuat Avni yakalandı!

5
0
PAYLAŞ

Fetullahçı Terör Örgütü kapsamında sosyal medya üzerinden terör örgütü lehine propagandalar yapan ve bir süredir Kaç Saat Oldu hesabını yöneten şüpheli yakalandı. Hakkında tutuklama kararı çıkmıştı ve beklenen oldu. Şüpheli tespit edildi ve Beylikdüzü’ndeki evinde kıskıvrak yakalandı.

Evinden Dijital Veriler Çıktı!

Şüphelinin evine baskın yapıldı ve kıskıvrak yakalandı. İkinci Fuat Avni olarak kayda geçen bu kişi, terör örgütü lehine propagandalar yapıyordu. Ayrıca onun lehine paylaşımlarda bulunup takip edenlerin kafasını karıştırıyordu. Çok sayıda onunla ilgili şikayet alınmıştı. Sonunda yakalandı.

Şüphelinin evine baskın yapıldıktan sonra evinde de arama yapıldı. Birçok dijital veri ele geçirildi. Bilgisayarlarına, cep telefonlarına ve diğer dijital aletlerine de el konuldu.

Terör örgütü lehine propaganda yapmak, terör örgütünü savunmak, sosyal medya üzerinden insanları etkileyecek şekilde paylaşımlarda bulunmasından dolayı tutuklanan kişi FETÖ’nün Fuat Avni hesabından sonraki en önemli sosyal medya hesabı olarak görülüyordu. Onun ele geçirilmiş olması terör örgütüne sosyal mecra üzerinde çok büyük bir darbe vurulmasını sağladı.

BİR CEVAP BIRAK