Gündem İsrail’den Gazze’ye saldırı üstüne saldırı!

İsrail’den Gazze’ye saldırı üstüne saldırı!

2
0
PAYLAŞ

İsrail savaş uçakları ateşkes bulunmasına rağmen Gazze’ye bomba üstüne bomba yağdırdı. ABD Başkanı Donald Trump’un Golan Tepeleri’nin İsrail’e ait olduğunu tanımasının hemen ardından atılan bombalar dünyanın gündemine oturdu. Üstelik ateşkes bulunuyorken yapılan bu bombalamalar İsrail’in haddini aştığını gösteriyor.

Abdulaziz Camisi’nde Yangın Çıktı!

İsrail tarafından Gazze’nin kuzeyinde yer alan silahlı bölge İzzedin el-Kassam Tugayları’na atılması planlanan bombalar aynı zamanda Abdulaziz Camisi’ne de isabet etti. Atılan bombalar sonucunda camide yangın çıktı. Bunun yanında İsrail tarafından Gazze’de bulunan tarım alanları vuruldu. Bunun nedeni ise halkın gözünü korkutmak. Gazze üzerinde gece boyunca uçuşlarına devam eden savaş uçaklarının ardından İsrail’den açıklama geldi.

Yapılan açıklamada Filistinli direnişçilerin oluşturduğu 15 hedefe bombardıman yapıldığı söylendi. Filistin’den ise misilleme geldi. İsrail’in birçok farklı noktasına füzelerin hedef aldığını belirten Filistin, İsrail’in bu bombardımanı devam ettirmesi ve artırması sonucunda kendilerinin de füze atışlarını hızlandıracaklarını duyurdu. Misilleme yapacaklarını belirten Filistin’den sonra İsrail savaş uçakları pek çok farklı noktayı bombaladı ve 7 Filistinli çeşitli yerlerinden yaralandı.

BİR CEVAP BIRAK