Gündem İstanbul seçimleri yinelenecek

İstanbul seçimleri yinelenecek

1
0
PAYLAŞ

31 Mart yerel seçimleri bir türlü geride bırakamayan ülkemiz seçimin üzerinden günler geçmesine rağmen gündemde hep bu seçimleri tuttu. YSK’ya itiraz eden ve seçimde usulsüzlük olduğunu iddia eden AK Parti, başarılı sonuca ulaştı. 31 Mart seçimlerinde İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu seçilmişti. Şimdi ise YSK’dan çıkan karar seçimlerin yinelenmesi üzerine oldu.

Ömer Çelik’ten Açıklama

İstanbul seçimlerinin tekrarlanması üzerine YSK’nın aldığı karar sonrası konuşan AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, sürece saygı gösteren sonuca da saygı gösterir şeklinde konuştu.

YSK İstanbul kararını dün açıkladı ve İstanbul’da seçimlerin tekrarlanması kararının alındığını söyledi. Yapılan incelemeler sonrası AK Parti’nin itirazlarında haklı olduğu kararına varıldı. Seçimde usulsüzlük olduğu kanıtlanmış oldu.

İstanbul seçimlerinin yenilenme kararının ardından vatandaşlar hangi gün sandığa gideceklerini merak ediyor. Bu seçim 23 Haziran 2019 günü yapılacak ve tekrardan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı seçilecek. AK Parti’nin itirazlarının neticelenmesinin ardından bir kısım bu habere çok sevinirken bir kısım da üzüldü. 23 Haziran 2019 İstanbullu vatandaşlar sandığa giderek yeni belediye başkanını seçecek.

PAYLAŞ
Avatar
1985 Yılı doğumlu Ahmet Çataloğlu, Akdeniz Üniversitesi Kimya mühendisliği bölümü mezunudur. Madde bağımlılığı üzerine yüksek lisans yapmaktadır. Ajansportal.com daimi editörüdür. İletişim: ahmetcataloglu@ajansportal.com

BİR CEVAP BIRAK