24 Mayıs 2019 Cuma

İstanbul seçimleri yinelenecek

YSK İstanbul seçimlerinin tekrarlanmasına karar vardı. 31 Mart seçimlerinde usulsüzlük olduğu ortaya çıktı.


31 Mart yerel seçimleri bir türlü geride bırakamayan ülkemiz seçimin üzerinden günler geçmesine rağmen gündemde hep bu seçimleri tuttu. YSK’ya itiraz eden ve seçimde usulsüzlük olduğunu iddia eden AK Parti, başarılı sonuca ulaştı. 31 Mart seçimlerinde İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu seçilmişti. Şimdi ise YSK’dan çıkan karar seçimlerin yinelenmesi üzerine oldu.

Ömer Çelik’ten Açıklama

İstanbul seçimlerinin tekrarlanması üzerine YSK’nın aldığı karar sonrası konuşan AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, sürece saygı gösteren sonuca da saygı gösterir şeklinde konuştu.

YSK İstanbul kararını dün açıkladı ve İstanbul’da seçimlerin tekrarlanması kararının alındığını söyledi. Yapılan incelemeler sonrası AK Parti’nin itirazlarında haklı olduğu kararına varıldı. Seçimde usulsüzlük olduğu kanıtlanmış oldu.

İstanbul seçimlerinin yenilenme kararının ardından vatandaşlar hangi gün sandığa gideceklerini merak ediyor. Bu seçim 23 Haziran 2019 günü yapılacak ve tekrardan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı seçilecek. AK Parti’nin itirazlarının neticelenmesinin ardından bir kısım bu habere çok sevinirken bir kısım da üzüldü. 23 Haziran 2019 İstanbullu vatandaşlar sandığa giderek yeni belediye başkanını seçecek.

YAZAR: Ahmet Çataloğlu

Güncel gelişmeleri ve haberleri tarafsız bir şekilde paylaşan 10 yıllık ekonomi, teknoloji ve spor haber editörüyüm.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir