Gündem İstanbul’da sağanak yağış var!

İstanbul’da sağanak yağış var!

2
0
PAYLAŞ

Meteoroloji arka arkaya son dakika uyarısı geçmişti. İstanbul için şiddetli sağanak yağış bekleniyordu ve bu sabah başladı. İstanbul sağanak yağışın etkisi altında. Yağmura hazırlıksız yakalanan vatandaşların zor anlar yaşadığı da kameralara kaydedildi. Gün boyu sağanak yağışın etkili olması bekleniyor.

İstanbullular Dikkat!

Gün boyu etkili olması beklenen sağanak yağış için İstanbulluların dikkat etmesi gerekiyor. Yağmura hazırlıksız bir şekilde dışarıya çıkanların daha uygun bir şekilde çıkmalarını tavsiye ediyoruz. Gök gürültülü sağanak yağışın bulunması ve sıcaklıkların biraz düşecek olması sizi zor durumda bırakabilir.

Mevsim normallerinin altına düşmeyecek olan hava sıcaklıklarına da dikkat etmelisiniz. Hava durumunun bu kadar değişken olması özellikle bu aylarda hasta olmanıza neden olabilir. Giyiminize dikkat etmeniz kadar şemsiye kullanımına da dikkat etmelisiniz. İstanbul’da gün boyu gök gürültülü ve şiddetli sağanak yağış etkili olacak.

Bugünden sonra sağanak yağışın yerini son derece açık bir hava alacak. Sıcaklıklar artmaya başlayacak. Yağışlardan dolayı birçok noktada su birikintisi oluştuğunu ve dikkatli olmanız gerektiğini unutmamalısınız.

PAYLAŞ
Avatar
1985 Yılı doğumlu Ahmet Çataloğlu, Akdeniz Üniversitesi Kimya mühendisliği bölümü mezunudur. Madde bağımlılığı üzerine yüksek lisans yapmaktadır. Ajansportal.com daimi editörüdür. İletişim: ahmetcataloglu@ajansportal.com

BİR CEVAP BIRAK