Gündem İstanbul’un kalbi bakım istiyor!

İstanbul’un kalbi bakım istiyor!

0
0
PAYLAŞ

İstanbul’un kalbi olarak bilinen Esenler Otogarı bakım istiyor. Otogarın alt katı karışıklıkları ve güvensiz ortamı ile biliniyor. Özellikle alt kat esnafı güvensiz ortamı yüzünden oldukça şikayetti. Sürekli intihar ve kavga olaylarının gerçekleştiği otogarın alt katının artık güvenli hale gelmesini istiyorlar. Özellikle kimyasal uyuşturucu kullanan, birbirinden farklı illegal işlere karışan kişilerin burada barındıklarını söylüyorlar. Suçsuz ve savunmasız insanların da can tehlikelerinin olduğunu belirtiyorlar.

Onlarca Tecavüz Olayı Gerçekleşti!

Onlarca tecavüz olayının gerçekleştiği Esenler Otogarı’nın alt katı son derece karışık. Ayrıca son derece pis kokuyor. Bazı esnafların bulunduğu alt katta onlarca tecavüzün olduğunu söyleyen esnaf, kendilerinin de can güvenliğinin olmadığını söylüyor. Bunun yanı sıra alt katta kimyasal uyuşturucu kullanan kişilerin İstanbul’a yeni gelmiş ve yol yordam bilmeyen kişilere takip ettiklerini belirtiyorlar.

Özellikle kadınların bu otogarda can tehlikelerinin olduğunu söyleyen otogar esnafı, kendi işletmelerinin de tehlikede olduklarını söylüyor. Defalarca kendilerine saldırı olduğunu, artık bunlara alıştıklarını ve düzgün iş yapamadıklarını belirtiyorlar. Kısa süre içerisinde Esenler Otogarı için bakım yapılması ve güvenliğinin alınması gerektiğini dile getiriyorlar.

BİR CEVAP BIRAK