Gündem İzmir’de hava durumu yağışlı!

İzmir’de hava durumu yağışlı!

0
0
PAYLAŞ

Son birkaç gündür hava durumunun bozuk olduğu ülkemizde özellikle Ege Bölgesi ciddi anlamda yağış aldı. Yaz aylarının en etkili olması beklenen illerden biri olan İzmir’de son günlerde hava sıcaklığı da mevsim normallerinin altında. İzmir’de bugün itibariyle yağış var. Meteorolojiden vatandaşlara arka arkaya uyarı geldi. Yağışa yakalanmamaları adına önlem almaları gerektiği de vurgulandı.

İzmir Gün Boyu Yağışlı!

14 Temmuz itibariyle İzmir gün boyu yağışlı olacak. Hava sıcaklığı da mevsim normallerinin altında. Yağışların gün boyu sürmesi beklenirken ara ara gök gürültülü yağışa dönüşmesi bekleniyor. Sağanak yağış ihtimali de var. Eğer ki İzmir’de bulunuyorsanız ve gün içerisinde dışarıda işiniz varsa kesinlikle önlem alarak çıkmalısınız.

İzmir haricinde Ege Bölgesi’nde bazı illerde de yağış var. Bu illerden biri de Manisa. Manisa’da da yer yer yağışın olacağı tahmin ediliyor. Ayrıca çiftçi kesimin de ekinleri için önlem alması gerekiyor. Yaz aylarında yağışların ekinlere yaramadığı biliniyor. Bu nedenle gerekli tedbirler alınmadığı takdirde istenmeyen problemler meydana gelebilir.

BİR CEVAP BIRAK