24 Mayıs 2019 Cuma

Kadın ticareti yapan çete çökertildi!

Çin’de Pakistanlı kadınları zorla fuhuşa sürükleyen, organlarını satan Çinli çeteye çok büyük bir darbe vuruldu. Toplamda 11 kişi tutuklandı.


Pakistan’ın fakir ailelerinden olan kadınları zorla para karşılığı Çinlilerle evlendiren ve daha sonra Çin’e gönderip fuhuş yaptıran çete çökertildi. Sadece fuhuş değil, aynı zamanda organ ticaretine de zorlanan kadınlar derin bir nefes aldı. 11 Çinli tutuklandı.

Fuhuş ve Organ Ticareti Çetesine Büyük Darbe!

Çin’de Pakistanlı kadınları zorla fuhuşa sürükleyen ve bununla birlikte organ ticareti de yapan 11 kişilik çeteye çok büyük bir darbe vuruldu. Önce bu Çinli çete Pakistan’a gidip orada fakir ailelerin kızlarını seçiyor. Daha sonra para karşılığı Çinli erkekler ile evlendiriyorlar ve ardından onları Çin’e gönderiyorlar. Bu durumun ardından Çin’de kadınlar için kabus dolu günler başlıyor. Önce fuhuşa zorlanıyorlar daha sonra organları alınarak satılıyor. Daha önce kayıtlara geçen çok sayıda bu tür olay oldu.

Çeteye çok büyük bir darbe vurulurken Pakistanlı kadınlar da derin bir nefes almış oldu. Kadınların her an hayati tehlikelerinin olması ve psikolojilerinin bozulması de dikkatlerden kaçmadı. Tamamı için psikolojik destek sağlanacak. Ayrıca ülkelerine geri dönmeleri için gerekli çalışmalar başlatıldı.

YAZAR: Ahmet Çataloğlu

Güncel gelişmeleri ve haberleri tarafsız bir şekilde paylaşan 10 yıllık ekonomi, teknoloji ve spor haber editörüyüm.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir