Gündem Kadın ticareti yapan çete çökertildi!

Kadın ticareti yapan çete çökertildi!

1
0
PAYLAŞ

Pakistan’ın fakir ailelerinden olan kadınları zorla para karşılığı Çinlilerle evlendiren ve daha sonra Çin’e gönderip fuhuş yaptıran çete çökertildi. Sadece fuhuş değil, aynı zamanda organ ticaretine de zorlanan kadınlar derin bir nefes aldı. 11 Çinli tutuklandı.

Fuhuş ve Organ Ticareti Çetesine Büyük Darbe!

Çin’de Pakistanlı kadınları zorla fuhuşa sürükleyen ve bununla birlikte organ ticareti de yapan 11 kişilik çeteye çok büyük bir darbe vuruldu. Önce bu Çinli çete Pakistan’a gidip orada fakir ailelerin kızlarını seçiyor. Daha sonra para karşılığı Çinli erkekler ile evlendiriyorlar ve ardından onları Çin’e gönderiyorlar. Bu durumun ardından Çin’de kadınlar için kabus dolu günler başlıyor. Önce fuhuşa zorlanıyorlar daha sonra organları alınarak satılıyor. Daha önce kayıtlara geçen çok sayıda bu tür olay oldu.

Çeteye çok büyük bir darbe vurulurken Pakistanlı kadınlar da derin bir nefes almış oldu. Kadınların her an hayati tehlikelerinin olması ve psikolojilerinin bozulması de dikkatlerden kaçmadı. Tamamı için psikolojik destek sağlanacak. Ayrıca ülkelerine geri dönmeleri için gerekli çalışmalar başlatıldı.

PAYLAŞ
Avatar
1985 Yılı doğumlu Ahmet Çataloğlu, Akdeniz Üniversitesi Kimya mühendisliği bölümü mezunudur. Madde bağımlılığı üzerine yüksek lisans yapmaktadır. Ajansportal.com daimi editörüdür. İletişim: ahmetcataloglu@ajansportal.com

BİR CEVAP BIRAK