Gündem Motosikletin lastiği aniden patladı ve olanlar oldu!

Motosikletin lastiği aniden patladı ve olanlar oldu!

0
0
PAYLAŞ

Bursa’da seyir halinde olan bir motosikletin aniden lastiği patladı. Lastiği patlar patlamaz sürücü ve arkasında bulunan kişi yere düştü. Çok hızlı değillerdi ancak ikisinde de kask bulunmuyordu. Bunun yanı sıra herhangi bir koruyucu ekipmanları da yoktu. Doğal olarak her tarafları yara bere içinde kaldı. Olayı görenler hemen ambulansa haber verdi. Olay yerine gelen sağlık ekipleri ikilinin durumunun iyi olduğunu söyledi. Ayrıca polis de olay yerindeydi ve sürücünün ehliyetinin bulunmadığı öğrenildi. Kendisine ceza yazıldı.

Seyir Halindeyken Lastik Patladı!

Motosiklet lastiklerinin özel olarak yapıldığı ve özellikle seyir halindeyken patlamayacak şekilde ayarlandığı biliniyor. Ne var ki bu motosiklette durum öyle olmadı. Seyir halindeyken arka lastik patladı ve adeta yarıldı. Bunun üzerine sürücü dengeyi sağlayamayınca birden kendilerini yerde buldular. Trafikte arkadan gelen araçlar da dikkatliydi ve onları ezmeden durdular. Hemen ambulansa haber verildi.

Olay yerine gelen polis ekipleri önce yaralıların sağlık durumlarının iyi olmasını bekledi. Gelen haberle birlikte sürücünün bilgileri kontrol edildi ve kendisinin ehliyetinin olmadığı anlaşıldı. Bu nedenle ehliyetsiz trafiğe çıkmak ve trafiği tehlikeye atmak suçundan ceza yazıldı. Ek olarak kask takmadıkları için de ceza yazıldı.

BİR CEVAP BIRAK