Gündem Mozambik’te ikinci felaket!

Mozambik’te ikinci felaket!

1
0
PAYLAŞ

Doğu Afrika ülkesi Mozambik’te akıl almaz bir olay daha meydana geldi. Can kaybının 38 olduğu bir kasırga sonrası felaket yaşandı. Mozambik 6 hafta içinde ikinci felaketle karşı karşıya. Bu durumu kimse beklemiyordu. Kaçamadılar. Çok kısa bir sürede her şey olup bitti. Gece yarısı meydana gelen olay sonrası ülke derin bir yasa boğuldu.

Pemba 38 Kişiye Ağlıyor!

Mozambik bundan 6 hafta önce kadar bir felaket yaşamıştı. Şimdi de ikinci felaket Kenneth Kasırgası ile geldi. Gece yarısı gelen bu kasırga sırasında kimse kaçmaya fırsat bulamadı. Büyük bir gürültü ile evler yıkıldı. Kasırganın taşıdığı çöplük şehri yuttu. Yağışlarla birlikte yayılan çöplük, şehri adeta kapladı. İki ev tamamen çöpler altında kaldı.

Yıkılan ve kasırga sonrası çöplük altında kalan evlerde yaşayanları kurtarmak için zamanla yarış başlatıldı. Tüm ülke seferber oldu. Ne yazık ki 38 kişi için artık çok geçti. Cesetler bir bir enkazdan çıkarıldı. Ölü sayısı cesetler çıkarıldıkça arttı. Son açıklanan rakamlara göre 38 kişi büyük felakette hayatını kaybetti.

BİR CEVAP BIRAK