Gündem Nijerya Şokta! Başkanlık Seçimi İptal Edildi!

Nijerya Şokta! Başkanlık Seçimi İptal Edildi!

3
0
PAYLAŞ

Seçime sadece saatler kala Nijerya’da Devlet Başkanlığı oylaması iptal edildi. Ülke seçime hazırlanırken büyük bir şoka uğradı. Mahmud Yakubu’nun yapmış olduğu açıklamaya göre istenmeyen bazı operasyonel ve lojistik sıkıntılardan dolayı seçim ertelenmek zorunda kaldı. Böylesinin çok daha doğru olacağına değinen Yakubu, aynı zamanda eyalet valileri ve eyalet meclis üyeleri seçiminin de ertelendiğini konuşmasında söyledi.

Seçim 23 Şubat Günü Yapılacak

Batı Afrika’nın önde gelen ülkelerinden biri olan Nijerya, son derece önemli bir seçime hazırlanıyordu ki bir anda beklenmeyen oldu. Nijerya Devlet Başkanlığı seçimi 23 Şubat’a ertelendi. Halk oy kullanmaya saatler kala bu haberi duyunca büyük tepki gösterdi. Sadece bu seçimin değil, aynı zamanda eyalet meclis üyelerinin seçileceği ve bir de eyalet valilerinin belirleneceği seçimin de 2 Mart yerine 9 Mart günü yapılacağı bildirildi.

Demokrasimizi Korumak Adına Bu Kararı Aldık!

Yaşanan lojistik ve operasyonel problemler nedeniyle seçimlerin 1’er hafta ertelenmesinin ardından konuşan Mahmud Yakubu, bu kararın komisyon tarafından büyük bir titizlikle alındığını ifade ederken, aynı zamanda demokrasimizin koruması adına bu kararı aldıklarını söyledi.

BİR CEVAP BIRAK