Ana sayfa Gündem Ortaöğretimde düzenleme var!

Ortaöğretimde düzenleme var!

1
0
PAYLAŞ

Milli Eğitim Bakanı’nın yaptığı açıklamalar sonucunda ortaöğretimin yeniden düzenleneceği ve ders sayılarının azaltılacağı tahmin ediliyor. Son dakika olarak yapılan bu açıklama sonrası ortaöğretimde ne gibi değişikliklerin olacağı merak ediliyor. Bu konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, bunun sadece ders sayıları ile ilgili olmadığını, aynı zamanda ortaöğretimin yeniden yapılandırılması ile ilgili bir çalışma olduğunu bildirdi.

Ortaöğretim Yeniden Yapılandırılacak

Bakan Selçuk’un açıklamalarına göre ortaöğretim yeniden yapılandırılacak. Ders sayıları düşürülecek ve bununla birlikte süreler kısaltılacak. Ayrıca çalışmanın tüm detayları ile birlikte birkaç hafta içerisinde kamuoyu ile paylaşılacağını vurgulayan Selçuk, hiçbir öğretmenimizin açıkta kalmaması adına da çalışma yürütüyoruz şeklinde açıklamalarda bulundu. Belirli bir takım nedenlerden dolayı öğretmenlerimizin ellerinden derslerini almak söz konusu bile olmayacak dedi.

Yapılacak olan yeni düzenleme ile birlikte sadece ders sayıları düşürülmeyecek. Aynı zamanda süreler kısaltılacak ve eğitim çok daha verimli hale getirilecek. Bu konuyla ilgili daha açıklayıcı bilgi Milli Eğitim Bakanlığı’nın resmi web sitesinden gelecek.

BİR CEVAP BIRAK