Gündem Osmaniye’de korkutan deprem!

Osmaniye’de korkutan deprem!

2
0
PAYLAŞ

Ülkemiz depremler ile son günlerde daha fazla gündeme gelir oldu. Hissedilen deprem sayısı artarken vatandaşlar kendilerince önlemler alıyor. Bu kez de Osmaniye’nin Kadirli ilçesinde deprem meydana geldi. 3.8 büyüklüğünde olan bu deprem vatandaşlar tarafından hissedildi ve korkuyla karşılandı.

Osmaniye’de 3.8 Büyüklüğünde Deprem

Osmaniye’nin Kadirli ilçesinde 3.8 büyüklüğünde korkutan deprem meydana geldi. Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü’nün yapmış olduğu açıklamaya göre saat 04:58’de merkez üssü Kadirli olan deprem meydana geldi. Osmaniye’nin Kadirli ilçesine bağlı Karatepe Köyü’nde oluşan deprem yerin tam olarak 3 kilometre derinliğinde gerçekleşti.

Deprem vatandaşlarda kısa süreli paniğe ve korkuya neden olurken herhangi bir can ve mal kaybı yaşanmadı. Vatandaşlar tekrardan deprem olur korkusuyla geceyi uykusuz geçirdi. Ayrıca birçok farklı ilde de bu depremin etkisi hissedildi. Kahramanmaraş, Adana gibi illerde deprem korkusu yaşandı.

Korku dolu anlar yaşayan insanlar geceyi uykusuz geçirirken deprem nöbetine de durdular. Bazı kişiler sokaklara çıkarak önlem aldılar. Artçılarının gelebileceği ihtimali üzerine can ve mal kaybı yaşanmaması adına önlemler alındı.

PAYLAŞ
Avatar
1985 Yılı doğumlu Ahmet Çataloğlu, Akdeniz Üniversitesi Kimya mühendisliği bölümü mezunudur. Madde bağımlılığı üzerine yüksek lisans yapmaktadır. Ajansportal.com daimi editörüdür. İletişim: ahmetcataloglu@ajansportal.com

BİR CEVAP BIRAK