24 Mayıs 2019 Cuma

Osmaniye’de korkutan deprem!

Kısa süreli korku ve paniğe neden olan 3.8 büyüklüğündeki deprem Osmaniye’nin Kadirli ilçesine bağlı Karatepe Köyü’nde meydana geldi.


Ülkemiz depremler ile son günlerde daha fazla gündeme gelir oldu. Hissedilen deprem sayısı artarken vatandaşlar kendilerince önlemler alıyor. Bu kez de Osmaniye’nin Kadirli ilçesinde deprem meydana geldi. 3.8 büyüklüğünde olan bu deprem vatandaşlar tarafından hissedildi ve korkuyla karşılandı.

Osmaniye’de 3.8 Büyüklüğünde Deprem

Osmaniye’nin Kadirli ilçesinde 3.8 büyüklüğünde korkutan deprem meydana geldi. Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü’nün yapmış olduğu açıklamaya göre saat 04:58’de merkez üssü Kadirli olan deprem meydana geldi. Osmaniye’nin Kadirli ilçesine bağlı Karatepe Köyü’nde oluşan deprem yerin tam olarak 3 kilometre derinliğinde gerçekleşti.

Deprem vatandaşlarda kısa süreli paniğe ve korkuya neden olurken herhangi bir can ve mal kaybı yaşanmadı. Vatandaşlar tekrardan deprem olur korkusuyla geceyi uykusuz geçirdi. Ayrıca birçok farklı ilde de bu depremin etkisi hissedildi. Kahramanmaraş, Adana gibi illerde deprem korkusu yaşandı.

Korku dolu anlar yaşayan insanlar geceyi uykusuz geçirirken deprem nöbetine de durdular. Bazı kişiler sokaklara çıkarak önlem aldılar. Artçılarının gelebileceği ihtimali üzerine can ve mal kaybı yaşanmaması adına önlemler alındı.

YAZAR: Ahmet Çataloğlu

Güncel gelişmeleri ve haberleri tarafsız bir şekilde paylaşan 10 yıllık ekonomi, teknoloji ve spor haber editörüyüm.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir