Gündem Piknik alanlarını tercih edin

Piknik alanlarını tercih edin

7
0
PAYLAŞ

Yaz aylarında en sık duymaya başladığımız haberlerin başında orman yangınları geliyor. Sizin de bildiğiniz gibi yaz aylarında bu tür haberlerin sayısı artıyor. İzmir, Denizli, Aydın ve benzeri bölgelerde son günlerde artan yangın ihbarları ne yazık ki hepimizin canını yakıyor. O nedenle piknik yapmak için oluşturulmuş piknik alanlarını tercih etmenizi öneriyoruz. Aksi takdirde istenmeyen olaylar yine meydana gelebilir.

Herkesin Bilinçli Olması Gerekiyor

Orman yangınlarının önüne geçmek için kesinlikle bilinçli davranmak gerekiyor. Bilmelisiniz ki orman yangınları geleceğimiz açısından çok büyük sıkıntı. Eğer ki ormanlarımızı koruma altına almazsak ileride torunlarımıza yaşanacak bir dünya kalmaz. Ayrıca yapılan ağaçlandırma çalışmalarına da katkı sağlamalıyız. Daha temiz ve daha yaşanabilir bir dünya için ormanların önemi oldukça büyük. Eğer ki piknik yapmak istiyorsanız ve kafa dinlemek istiyorsanız mutlaka piknik alanlarını tercih etmelisiniz.

Bilinçsiz bir şekilde piknik yapmanın ve ateş yakmanın yasak olduğu yerlerde ateş yakıp piknik yaparsanız ciddi anlamda olumsuz sonuçlanan olaylar ile karşı karşıya kalabilirsiniz. Hem bu tür alanlardaki kuralları ihlal etmenin belli cezaları da mevcut. Bunlara daha dikkatli bir şekilde yaklaşmanızı tavsiye ediyoruz.

PAYLAŞ
Avatar
Habercilik kariyerine internet medyasında başlayan Ali Yılmaz, Pamukkale Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı bölümünde aktif olarak öğrenciliğini sürdürmektedir. Yarı zamanlı olarak Ajansportal.com editörlüğü yapmaktadır.

İletişim: aliyilmaz@ajansportal.com

BİR CEVAP BIRAK