Gündem Süreç devam ediyor açıklaması!

Süreç devam ediyor açıklaması!

1
0
PAYLAŞ

Yüksek Seçim Kurulu Başkanı Sadi Güven’den açıklama geldi. Basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Güven, olağanüstü bir durum olduğu zaman açıklama yapacaklarını, şu an için sürecin devam ettiğini belirtti. Sadi Kılıç’ın açıklamalarına göre süreç devam ediyor ve şu an olağanüstü bir durum bulunmuyor. Bildiğiniz üzere 3 günlük itiraz süresi mevcuttu.

Olağanüstü Durum Yok!

YSK Başkanı Sadi Güven yaptığı açıklamayla birlikte olağanüstü bir durumun bulunmadığını ve itiraz sürecinin devam ettiğini belirtti. Ülke genelinde büyük yankı uyandıran İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçim sonuçları sonrası itiraz edilmişti. İtiraz süreci sonrası incelemeler devam ediyor. Ayrıca olağanüstü bir durum bulunmuyor.

Sadi Güven yaptığı açıklamada açıklama yapacak bir şey yok, olağanüstü bir durum olursa konuşuruz dedi. Ayrıca daha önce takvimi defalarca söylediğini dile getiren Güven, bu konuda ilerleyen zamanlarda zaten bir açıklamanın yapılacağını da dile getirdi.

YSK’ya yapılan itiraz sonucunda tekrardan inceleme başlamıştı. Gerek görülen sürecin devam ediyor olması henüz resmi bir açıklama olmadığının da göstergesi.

BİR CEVAP BIRAK