Ana sayfa Gündem Türkiye sandığa gidiyor!

Türkiye sandığa gidiyor!

3
0
PAYLAŞ

31 Mart yerel seçimleri bugün saat 08:00 itibari ile başladı. Seçim heyecanı tüm Türkiye’yi sardı. Tüm ülkede sandıklar 08:00’den itibaren açıldı. 18 yaşını dolduran herkes oy kullanacak. Ayrıca bu seçimlerde 1 milyon 156 bin seçmen ilk defa sandığa gidecek. Oyunu İstanbul’da Gaziosmanpaşa Dobruca Ortaokulu’nda kullanan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, ilk oy kullananlardan oldu.

Seçim Heyecanı Başladı!

Ülkeyi saran seçim heyecanı anlık olarak televizyonlardan yansıyor. Canlı yayın gerçekleştiren televizyon kanallarından ve YSK’nın web sitesinden sonuçlar takip edilebilecek. Henüz sandıkların yeni açılmasıyla birlikte ilk oylar kullanılmaya başlandı. Bugün itibari ile birçok yasak da bulunuyor. Sabah 06:00’dan 00:00’a kadar alkollü içki satmak ve içmek yasaklandı.

Yasaklardan biri de internet kafe, kıraathane ve benzeri eğlence yerlerinin kapalı olması. Her türlü eğlence mekanları bugün kapalı olacak. Bunun yanında düğünlerin de saat 18:00’den sonra yapılabilecek olması dikkat çekiyor. Diğer yandan canlı yayın yapan kanalların yayınına 18:00’den önce başlaması da yasaklandı. Tahmin dahi bu saatten önce yapılamayacak.

PAYLAŞ
Önceki makaleBeşiktaş Caner Erkin’in biletini kesti!
Sonraki makale5 günde 25 milyar TL kredi verildi!
Avatar
1989 Doğumlu Turan Kaya, yaklaşık 9 yıldır habercilik sektöründe yer almaktadır. Ajansportal.com bünyesinde yer alan daimi editör kadrosundadır. Hobi olarak robotik araçlara ilgi duymaktadır. İletişim: turankaya@ajansportal.com

BİR CEVAP BIRAK