Gündem Yağmur, fırtına ve depremler art arda geldi!

Yağmur, fırtına ve depremler art arda geldi!

0
0
PAYLAŞ

Dün gece İzmir başta olmak üzere ülke genelinde son derece garip olaylar oldu. Hava durumu bir anda değişti ve İzmir’de şiddetli fırtına başladı. Önce havada en az 30 dakika boyunca süren ve hiç sesin çıkmadığı, aralıksız göğün bembeyaz olduğu ve 30 dakika sonra yağmurun başladığı olayda 2 kişi hayatını kaybetti. Ortalık 30 dakika boyunca bembeyazdı ve ardından fırtına başladı. Bazı evlerin çatıları uçtu. Ayrıca sağanak yağış gece 02:00’den 12:00’ye kadar devam etti.

Yıldırım Düştü!

İzmir’in Kınık ilçesinde de oldukça etkili bir rüzgar ve yağmur vardı. Genellikle Kınık halkının çiftçilik ile geçimini sürdürmesi yaz yağmurlarının zararına neden olmasına sebebiyet veriyor. Bu nedenle baba kız tütünleri ıslanmasın diye yağmur altında onları örtmeye çalışırken düşen yıldırım sonucu hayatını kaybetti.

14 yaşındaki kızı ile birlikte yıldırım düşmesi sonucu hayata gözlerini yuman adam 3 çocuk babasıydı. Ayrıca İzmir haricinde Balıkesir, Manisa ve benzeri illerde de şiddetli rüzgar ile yağmur etkili oldu. Bazı illerde depremler meydana geldi.

BİR CEVAP BIRAK