Gündem Yaşar Özel’i kaybettik!

Yaşar Özel’i kaybettik!

1
0
PAYLAŞ

Ünlü ses sanatçısı Yaşar Özel hayatını kaybetti. Sevenlerini yasa boğan ünlü sanatçı 85 yaşındaydı. Dün akşam saatlerinde hayata gözlerini yuman Özel, bir süredir tedavi görüyordu. Rahatsızlığı vardı ve tedavisi devam ediyordu. Yaşar Özel’in cenazesi alınan bilgilere göre yarın Emirgan Camisi’nde kılınacak öğle namazı ve cenaze namazının ardından toprağa verilecek.

Yaşar Özel Kimdir?

1934 yılında hayata merhaba diyen Yaşar Özel, Diyarbakılıdır. Lise eğitimine kadar Diyarbakır’da devam eden Yaşar Özel, takvimler 1955’i gösteriyorken Ankara’ya gitti. Girdiği sınav sonucunda Ankara radyosunu kazanan Yaşar Özel, böylece kariyerine ilk adımını atmış oldu.

Aradan geçen 24 yılın ardından Yaşar Özel İstanbul Radyosu’na geldi ve sesinin güzelliği ile herkesi büyüledi. Türk sanat müziği için ender seslerden biri olarak kabul gördü. Günümüze göre Türk sanat müziği parçalarını yorumlayan Yaşar Özel, 2010 yılından beri Yaşar Özel Türk Sanat Müziği Sanat Topluluğu’nun şefliğini yapıyordu. Ayrıca İstanbul Büyükşehir Belediyesi Kültür Anonim Şirketi sanatçısı olan Özel, birçok konser de verdi.

PAYLAŞ
Avatar
1985 Yılı doğumlu Ahmet Çataloğlu, Akdeniz Üniversitesi Kimya mühendisliği bölümü mezunudur. Madde bağımlılığı üzerine yüksek lisans yapmaktadır. Ajansportal.com daimi editörüdür. İletişim: ahmetcataloglu@ajansportal.com

BİR CEVAP BIRAK