Köşe Yazıları Bir Gün Başları Büyük Derde Girecek!

Bir Gün Başları Büyük Derde Girecek!

5
0
PAYLAŞ

Gençlerimiz sosyal medyanın etkisine çok ciddi şekilde kapılıyor. Öyle ki bu noktada ilk sırayı YouTube alıyor. Biliyorsunuz ki birçok kişi YouTube’da daha fazla aboneye sahip olmak ve daha fazla para kazanmak için elinden geleni yapıyor. Özellikle sıra dışı olayları insanlara göstererek dikkat çekmeye çalışanların işi ise daha zor. Bu noktada zaten kendisini kanıtlamış kişileri dışarıda bırakırsak yükseliş arayan kişilerin yaptıkları bir gün başlarına bela olacak. Çok ciddi bir durum söz konusu ve önüne geçilmediği takdirde sonu feci olacak.

Daha önce haberlerde üzerine bomba bağlanmış süsü verilerek video çeken bir YouTuber, polisler tarafından kelepçelenmiş, yere yatırılmış ve üzerindeki düzenek fark edilince silahlar çekilmişti. Son anda YouTuber olduğunu, üzerindekinin bomba olmadığını polislere ikna etmişti. İşte bu durum durumun ne kadar vahim olduğunun bir kanıtı.

Planlı Olmayan Çekimler Felaket Doğurabilir

Özellikle yurtdışında benzerleri görülen videoları ülkemizde denemeye kalkan Youtuberlar ciddi anlamda büyük tepki ile karşılaşıyor. Bu noktada toplumumuzun yapısına dikkat etmek gerekiyor. Örneğin yurtdışında öpüşme cezalı bir oyun oynadıktan sonra hiç tanımadığı kadınları öpen Youtuber’ın yaptığını burada yapmaya kalkarsanız linç edilirsiniz. Hadi gel bir de bunu Adana’da yap! Kesinlikle çok daha dikkat edilmesi gerekiyor.

Daha önce yayınlanan bir videoda YouTuber’ın darp edildiği, tanınmayacak hale geldiği görüldü. Bunun nedenini açıklamayan YouTuber, bazı ipuçları verdi. Çekmek istediği bir video nedeniyle böyle olduğunu anlattı. Doğal olarak yukarıda söylediğim şey bir kez daha kanıtlanmış oldu. Eğer bir çekim yapacaksanız ve bu planlanmış değilse sonu ölümle bile sonuçlanabilir. Bunu üzülerek söylüyorum ki ülkemizde at gözlüğü ile dolaşan çok insan var.

Planlı çekimlerin önemi bir kez daha gözler önünde. Örneğin gençlerin trol olarak nitelendirdiği, insanların kandırıldığı, kışkırtıldığı, sinirlerinin bozulduğu videolarda eğer ki planlama yapmadıysanız yani anlaşmalı bir durum yoksa darp edilebilir. Bunun örneğini pek çok farklı Türk kanalında görebilirsiniz. O nedenle özellikle yeni girişim halinde olan kişileri buradan uyarıyorum. Siz de dikkat edin ki bu öngördüklerimiz başınıza gelmesin. YouTube uğruna kendi canınızı da tehlikeye atmayın. Bu iş son dönemlerde çok abartıldı.

PAYLAŞ
Avatar
Ajansportal.com yöneticisi.

BİR CEVAP BIRAK