Köşe Yazıları Fener Kümeye Diye Bağıranların Sonu!

Fener Kümeye Diye Bağıranların Sonu!

1
0
PAYLAŞ

Fenerbahçe bir kez daha göstermiştir ki ligde kaçıncı sırada olursa olsun Türkiye’nin en büyük spor kulüplerinden biridir. Dün oynanan Medipol Başakşehir – Fenerbahçe mücadelesinde Ersun Yanal yine farklı bir 11 ile sahaya çıkmasına rağmen sarı lacivertli takım iyi mücadele etti. Tabii skor daha 18. dakikada 1-0 ev sahibi takımın lehine gelişti ama Ersun hoca yine öyle değişiklikler yaptı ki, maçı 1-1’e getirmesini bildi. Hatta 2. golü defalarca kaçırdı. İkinci yarıda maçta Başakşehir hiç yoktu. Zaten toplama oynama oranları bunu gösteriyor. Fenerbahçe için ne yazık ki, Başakşehir için ne mutlu ki dakika 83’te durum 2-1’e geldi.

Ev sahibi takım Başakşehir oynanan oyundan, Fenerbahçe ise skordan memnun değil. Başakşehir skordan memnunken Fenerbahçe oynanan oyundan memnun. Fenerbahçe Ersun Yanal geldiğinden beri üstüne koyarak ilerliyor. Dün yine Başakşehir için tehlike çanları çalıyordu. Mücadelede Soldado skoru 1-1 yaptı ve ev sahibi takım çok fena afalladı. Taraftarların da Fener kümeye diye bağırması gecenin ilginç olayıydı.

Fener Kümeye Diye Bağırırsan Yenilirsin!

Beşiktaş maçında gördük ki taraftarlar Fener kümeye diye bağırıyordu. Ne oldu? Fenerbahçe çıktı durumu 3-3 yaptı. Az daha maçı 4-3, 5-3 gibi kazanacak. Aynı durum Galatasaray maçında da yaşandı. Taraftarlar Fener kümeye diye bağırırken, Fener çıktı durumu 2-2 yaptı. Az daha 4-2, 5-2 Fenerbahçe kazanacaktı. Dün akşam da aynısı oldu. Taraftarlar Fener kümeye dedi, Emre Belözoğlu susturdu. Emre biliyor, eğer böyle bağırırlarsa Fenerbahçe bu maçı kazanır çünkü öyle ilginç ki yapılan bu tezahüratlar Fenerbahçe’yi ciddi etkiliyor ve kamçılıyor.

Dün akşam yapılan kümeye tezahüratından sonra Fenerbahçe önce oyunu eline aldı. Üstünlüğünü %72 topla oynamaya kadar çıkardı ki bu sene kimse bunu Başakşehir’e yapamadı. Skor da bunu destekledi ve bir anda 2-2 oldu. Fenerbahçe biraz daha bastırdı. Soldado, Zajc ikilisi %100’lük golleri kaçırdı. Skor belki de onların lehine 3-1, 4-1 olacaktı. Fenerbahçe dakika 83’te, tam yüklenirken, en etkili anlarında 1 gol yedi ve durum zorla Başakşehir’in lehine 2-1 oldu. Başakşehir haliyle maç sonrası büyük sevinç yaşadı.

Emre Belözoğlu Susturdu! Eski Takımına Çelmeyi Taktı!

Fenerbahçe’nin eski ve efsane futbolcusu Emre Belözoğlu taraftarların yaptığı bu tezahüratı susturdu. Tabii bu herkes tarafından takdir topladı ancak keşke bunu yapmasaydı çünkü Fenerbahçe ne kadar kötü tezahürat yapılırsa o kadar çok gol atıyor. Beşiktaş taraftarları da bunun en önemli kanıtı. Tabii Emre Fenerbahçeli taraftarların gönlünde bir kez daha taht kurdu.

PAYLAŞ
Avatar
1985 Yılı doğumlu Ahmet Çataloğlu, Akdeniz Üniversitesi Kimya mühendisliği bölümü mezunudur. Madde bağımlılığı üzerine yüksek lisans yapmaktadır. Ajansportal.com daimi editörüdür. İletişim: ahmetcataloglu@ajansportal.com

BİR CEVAP BIRAK