Köşe Yazıları Fener OL kampanyası ilk günden rekor kırdı!

Fener OL kampanyası ilk günden rekor kırdı!

2
0
PAYLAŞ

Fenerbahçe’ye fener olma umudu ve UEFA’nın mali kriterlerine uyulma çabası büyük takdir topluyor. Ben de Fenerbahçe’yi böyle bir kampanyadan dolayı takdir ediyorum ancak durum biraz vahim gibi duruyor. Bildiğiniz gibi Ali Koç geçtiğimiz seçimlerde başkan oldu ve eski başkan Aziz Yıldırım’a çok ciddi bir fark attı. Aziz Yıldırım döneminden kalan borçlar ile boğuşan Fenerbahçe’de mali kriz yaşanıyor ve bunda tek bir kişiyi hedef göstermek çok yanlış gibi duruyor. Sonuçta Aziz Yıldırım tek başına bu borcun altına girmedi. Kulüp 3 Temmuz ve 4 Nisan sürecini yaşadıktan sonra ciddi gelir kaybına uğradı. Peki Fener Ol kampanyası ne kadar etkili olur?

Fener Ol kampanyası sarı lacivertli camianın birbirine kenetlenişinin göstergesidir. Kulüp taraftarları ve kulübün içerisinde olan bazı yöneticiler bu konuda desteklerini sağlıyorlar. En çok merak edilen konulardan biri de Aziz Yıldırım’ın destek olup olmayacağı. Bu konuda pek bir açıklama yok ancak gerçek bir Fenerbahçeli olan Aziz Yıldırım’ın da destek olacağını düşünüyorum. Ayrıca kulüp içerisinde çok zengin işadamları da bulunuyor.

2 Saatte 2 Milyon TL Toplandı

Ali Koç kampanyanın 4 Nisan 19:07’de başladığını duyurduğu sırada 600 bin TL toplanmıştı bile. Bu ilk dakikalarda toplanan rakam. Henüz kampanyanın başlamasından 2 saat geçmemişti ki rakam 2 milyon TL’ye ulaştı bile. Tabii bu noktada Fenerbahçe’nin zenginleri öne çıkıyor diyemeyiz. Öncelikli olarak UEFA bunu kabul etmiyor. Kulüp içerisinde bulunan zenginlerin aralarında anlaşıp 5 milyon Euro sen ver 5 milyon Euro ben vereyim gibi yardımlar kabul edilemiyor. UEFA bunu bir gelir kalemi olarak kabul etmiyor. Tabii arada bir püf nokta kaçırılıyor.

Püf nokta ise şu: Fenerbahçe taraftarlarından ne kadar çok katılım olursa arada gönderilecek milyon Euroluk destekler de görülmeyebilir. Yani bu kabul edilebilir. O halde Fenerbahçe taraftarına burada büyük iş düşüyor. Ali Koç 1 TL’ye bile razıyız demesi herkesi harekete geçirmiş gibi duruyor. Daha önce Beşiktaş ve Galatasaray’ın da benzer icraatları olmuştu ancak Fenerbahçe onları çok kısa sürede geride bırakacak gibi duruyor.

En çok merak edilen konulardan biri de bu kadar kısa sürede istenilen rakam toplanabilir mi? Birçok yorumcu ve yazar bunun mümkün olmadığını düşünüyor ancak ilk saatlere bakılacak olursa kampanya sona ermeden hedefe ulaşılacak gibi duruyor.

PAYLAŞ
Avatar
1985 Yılı doğumlu Ahmet Çataloğlu, Akdeniz Üniversitesi Kimya mühendisliği bölümü mezunudur. Madde bağımlılığı üzerine yüksek lisans yapmaktadır. Ajansportal.com daimi editörüdür. İletişim: ahmetcataloglu@ajansportal.com

BİR CEVAP BIRAK