Köşe Yazıları Hazırlık maçları hayal kırıklığı yaşatmasın

Hazırlık maçları hayal kırıklığı yaşatmasın

1
0
PAYLAŞ

A Milli futbol takımımız 30 Mayıs Perşembe günü Yunanistan ile hazırlık maçı oynadı ve buradan 2-1 galibiyet ile ayrıldı. Maçın neredeyse tamamını 2-0 önde götürdük ve son dakikada yediğimiz 1 golle maç 2-1 bitti. Ardından 2 Haziran Pazar günü Özbekistan ile oynadık ve Zeki Çelik’in attığı 2 golle mücadeleyi 2-0 kazandık. Son derece etkili bir futbol oynadık. Gençlerimiz öne çıktı ve burada ne kadar etkili olduklarını gösterdi. Bu akşam ise Fransa ile oynayacağız. Bildiğiniz üzere Fransa son dünya şampiyonu. Oldukça etkili bir kadroya sahip. Grubumuzun açık ara favorisi olarak görülüyor. Bazı futbol otoriterleri Fransa’nın bu akşam oynanacak mücadelede rahat kazanacağını düşünmesine karşın çoğu kişi takımımızın galibiyet alabileceğine inancı tam. Yalnız oynanan hazırlık maçları hayal kırıklığına neden olabilir. Neden mi?

HAYAL KIRIKLIĞI OLABİLİR!

Hazırlık maçlarında 2’şer gol bulduk ve sadece 1 tanesinde son dakikada gol yedik. Bununla beraber 2 maçta da çok etkin oynadık ancak rakiplerimiz komşumuz Yunanistan ile Özbekistan’dı. Tabii şimdi grup mücadelesindeyiz ve karşımızda son dünya şampiyonu Fransa var. Fransa karşısında da bu kadar etkili bir futbol oynayacağımızı düşünüyor olabilirsiniz. Hazırlık maçlarındaki performanstan dolayı Fransa ile en azından berabere kalmamızı düşünüyor ve hayal ediyor olabilirsiniz. Tabii hazırlık maçlarındaki gibi olmayacak ve iki takım da etkili olacak. Doğal olarak burada takımımızın mağlup olma ihtimali daha baskın. Doğal olarak bu da hayal kırıklığı yaşatabilir.

Yunanistan ve Özbekistan karşısında oynadığımız futbolu Fransa karşısında da bekliyor olabilirsiniz ancak bu yanlış bir beklenti olacaktır. Öncelikle Konya’da oynanacak bu maçta Fransa cephesinde Mbappe, Pogba, Griezmann, Giroud, Kante, Lloris, Dembele, Varane, Umtiti gibi isimler olacak. Bu isimlerin ne kadar kaliteli ve etkili oyuncular olduğunu tüm dünya biliyor. Olası alacağımız bir mağlubiyet ile beklentileriniz karşılanmayabilir. Hatta maçın tamamında etkin olan taraf Fransa olabilir. Beklentinizi yükseltmemek sizin için çok daha doğru olacaktır çünkü beklentiniz düşük olduğunda kaybetsek bile çok fazla üzülmez ve grupta 2.liği kovaladığımızı düşünerek mutlu olabilirsiniz. Hatta ve hatta beklentileriniz düşükken alacağımız bir galibiyet sizi dünyanın en mutlu insanı yapabilir.

PAYLAŞ
Avatar
1985 Yılı doğumlu Ahmet Çataloğlu, Akdeniz Üniversitesi Kimya mühendisliği bölümü mezunudur. Madde bağımlılığı üzerine yüksek lisans yapmaktadır. Ajansportal.com daimi editörüdür. İletişim: ahmetcataloglu@ajansportal.com

BİR CEVAP BIRAK