Köşe Yazıları İpler gerildi ve 28. hafta hepsi kopacak!

İpler gerildi ve 28. hafta hepsi kopacak!

1
0
PAYLAŞ

Sportoto Süper Lig’e 3 haftalık bir ara verildi. Bu aranın 2 haftası milli takım maçları nedeniyle. 1 haftası ise ülkemizin gündemi olan seçim… Futboldan 3 hafta uzak kalacağız ancak lig başladığında fırtına kaldığı yerden devam edecek. Hem de öyle bir fırtına olacak ki hortum bile etkisiz kalacak. 27. hafta mücadeleleri lige ısınma olarak görülecek ve 3 haftalık aradan sonra futbolcular kendine gelecek. İşte ipler burada gerilecek ve 28. hafta kopacak. Tarihinin en kötü Fenerbahçe’si kendi evinde Galatasaray’ı ağırlayacak. O hafta Beşiktaş kendi evinde lider Başakşehir ile oynayacak. Ne olacaksa 28. haftada olacak.

28. Haftada tarihinin en kötü Fenerbahçe’si kendi seyircisi önünde Galatasaray ile oynayacak. Bu sezon çok kötü bir performans sergilediklerini biliyoruz. Özellikle derbilerin takımı Fenerbahçe ne hikmetse neredeyse hepsinde geri dönüşe imza attı. Sezonun ilk yarısında Kadıköy’de Beşiktaş ile oynayan Fenerbahçe, burada 1-0 geriye düşmüş ve son 20 dakikada 1-1 ile mücadeleyi kurtarmıştı. Aynı durum yine sezonun ilk yarısında Galatasaray maçında oldu.

Galatasaray Fenerbahçe karşısında farka gidecek diye düşünülürken Fenerbahçe ikinci yarıda oynadığı futbolla mücadeleyi 2-2’ye getirmişti. Geçtiğimiz günlerde de Beşiktaş karşısında 3-0 geriye düşen Fenerbahçe 3-3’ü yakalamıştı. Şimdi ise çekirgenin üç kere sıçradığını görüyoruz. 3 kere sıçraması istisna ancak bu mücadelede 20 yıllık hasret son bulabilir.

20 Yıllık Kadıköy Hasreti Son Bulabilir

Kadıköy’de Fenerbahçe’nin yenilmezlik serisi devam ediyor. Rakipleri bir türlü sarı lacivertli takımı geçemiyor. Herkes o stadyumda büyü olduğunu, ilginç bir şeylerin döndüğünü düşünüyor çünkü Fenerbahçe 20 yılı aşkın bir süredir Galatasaray, 16 yılı aşkın bir süredir Beşiktaş’a, 25 yılı aşkın bir süredir Trabzonspor’a yenilmiyor. Bu yıl ise Galatasaray’ın hasretini sonlandıracağı, bunun bir başlangıç olacağı düşünülüyor. Tarihinin en kötü Fenerbahçe’si kendi seyircisi önünde kaybedecek!

Fenerbahçe bu sezon aldığı kötü sonuçlara rağmen sadece Trabzonspor maçını kaybetti. Onun dışında derbi kaybetmemiş olması taraftarını bir nebze de olsa sakin tuttu ancak bu yıl Fenerbahçe kendi evinde ezeli rakibi ebedi dostu Galatasaray’a kaybederse taraftarın hem yönetime hem teknik adama hem de futbolculara çok büyük bir tepkisi olabilir. Fenerbahçe yönetimi her şeye hazırlıklı olmalı.

PAYLAŞ
Avatar
Ajansportal.com yöneticisi.

BİR CEVAP BIRAK