Köşe Yazıları Oy kullanmayan şikayet edemez!

Oy kullanmayan şikayet edemez!

2
0
PAYLAŞ

Ülkemiz 31 Mart Pazar günü yerel seçime gidiyor. Sandığa gidecek seçmenler son derece heyecanlı. Peki oy kullanmayacaklar ne durumda? Oy kullanacaklar kadar oy kullanmayacakların da heyecanlı olduğunu düşünüyorum. Pek çok insan ülkemizin bulunduğu durumdan şikayet edebiliyor. Aynı şekilde birçok kişi de memnun. Peki yerel seçim sonrası ne değişecek? Tabii ki de belediyeler değişecek. Peki bu kadar önemli bir değişim sonrası oy kullanmayacak kişilerin şikayet etmeye hakları var mı?

Oy kullanmayan kişi sayısı bu seçimde de fazla olacak. Bildiğiniz üzere ülkemizde geçtiğimiz seçimlerde de 1 milyonu aşkın insan oy kullanmamış, bazılarının oyu geçersiz sayılmıştı. Yani bu da demek oluyor ki ülkenin kaderini etkileyecek oyları vermiyoruz. O halde oy kullanmayan kişilerin olacak problemlerden dolayı şikayet etmeye de hakları yok.

Oy Kullanmak Namus Borcudur!

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının oy kullanması gerekiyor. Oy kullanmak namus borcudur. Ülkenin ve belediyelerin kaderleri belki de sizin oylarınız ile belirlenecek ancak bundan ülkemizi mahrum bırakıyorsunuz. Sadece ülkemiz değil, aynı zamanda kendiniz de bundan mahrum kalıyorsunuz. Oy kullanmamak demek, ülkenin ve belediyelerin kaderine etki etmeyeceğim demektir. Doğal olarak bu da birçok insanın kaderine etki etmektir. O halde sandığa gitmeli ve oyunuzu vermelisiniz.

Ülkede oluşan ekonomik kriz ve enflasyonun yükselmesi ciddi bir problemdir. Bundan şikayet edecek kişiler oy kullananlardır çünkü onların verdikleri oylar belki de memnun olmamalarına neden oldu. Aynı durum memnun olanlar için de geçerlidir ancak oy kullanmayan kişilerin ne pahalılıktan en de enflasyondan şikayet etmesi akla mantığa yatkın bir durum değildir. Kesinlikle kullanacağınız oyların büyük bir önemi olacaktır.

Türkiye 31 Mart 2019 Pazar günü sandığa gidiyor ve belediyeler tekrardan şekilleniyor. Birçok parti bu konuda oldukça iddialı ancak sizin vermeyeceğiniz oylar büyük bir kayba yol açıyor. Bu noktada yanlış olan düşünceleri de gidermek gerekiyor. Öncelikli olarak bu bir yerel seçimdir. Belediye Başkanları seçilecektir. Kesinlikle bunu bir parti meselesi haline getirmemek gerekir. Partiye değil kişiye oy vermek çok daha doğru olacaktır. O nedenle oy kullanmadan önce çok daha mantıklı düşünmekte yarar olacaktır.

PAYLAŞ
Avatar
Ajansportal.com yöneticisi.

BİR CEVAP BIRAK