Köşe Yazıları Youtuberları küçümsemeye kalkmayın!

Youtuberları küçümsemeye kalkmayın!

3
0
PAYLAŞ

Youtube son yılların televizyondan daha fazla kullanılan ve daha fazla potansiyele sahip olan mecralarından biri. Özellikle birçok güçlü temsilcisi bulunuyor. Ülkemizde de bunların başında Enes Batur, Deli mi Ne?, Orkun Işıtmak ve benzeri kişiler geliyor. Özellikle Enes Batur’un abone sayısı olarak rakiplerine fark atması da onu daha başarılı hale getiriyor. Son günlerde özellikle sosyal medyada haklarında birçok farklı paylaşımlar yapıldı. Ünlülerin Youtuberları küçümsediği ve onlara farklı bir gözle baktığı belli. Bu bakış açısını değiştirmek ve önyargıyı ortadan kaldırmak gerekiyor.

Youtubelara Ön Yargılı Bakmak Yanlış!

Youtube herkesin video üretip paylaşabileceği bir mecra. Herkese bu hak tanınıyor. Yani isteyen herkes kendi videolarını oluşturabilir ve izleyiciye sunabilir. Doğal olarak bu videoların başarısı da abone sayısına ve izleyici sayısına yansıyor. Tıpkı televizyonda olduğu gibi Youtube’da da reklam gelirleri büyük rol oynuyor. Doğal olarak çok güzel bir kazanç kapısı oluşturuyor. Tabii uzun zamanını ünlü olmaya ve parasını bu yöne harcayan insanlar böyle basit gibi görünen bir yolla kısa sürede ünlü olanlara karşı tepkili, kıskanır bir şekilde bakıyor. Özellikle Enes Batur hakkında çıkan iddialar da hiç hoş gözükmüyor.

Youtube hayatımızın vazgeçilmez bir parçası haline geldi. Onun gibi pek çok farklı mecra var ancak en popüleri Youtube. Bununla birlikte Youtube içerik üreticileri de günümüzde aranan kişiler. Özellikle milyonlarca abonelerinin bulunuyor olması onları destekleyen milyonlarca kişi var demektir. Bu nedenle ön yargılı davranmamak ve yaptıkları işi anlamaya çalışmak gerekiyor.

Abone sayısı milyonları aşmış Youtuberların emeklerini de görmezden gelmek çok büyük yanlış olacaktır. Sonuçta hiçbiri gökten milyonlarca aboneye sahip kanallar ile inmedi. Hepsi binlerce video yayınladı ve zamanla bu noktalara geldi. Özellikle örnek olarak yine Enes Batur’u ön plana atabiliriz. Yıllardır içerik üretmeye devam ediyor ve bundan da hiç vazgeçmedi. İlk videolarına bakıldığı takdirde bugün geldiği noktayı ne kadar emek vererek geldiğini çok iyi görebilirsiniz. Uzun lafın kısası Youtuberlar artık çağın mesleğini yapıyorlar. Daha doğrusu onları kabullenmek ve yaptıkları işe saygı göstermek gerekiyor.

PAYLAŞ
Avatar
Ajansportal.com yöneticisi.

BİR CEVAP BIRAK