Magazin 45. Sanat Yılıyla Seyyal Taner!

45. Sanat Yılıyla Seyyal Taner!

1
0
PAYLAŞ

Bir döneme damga vuran Seyyal Taner gerek şarkıları gerekse dansları ile ön plandaydı. Bu yıl 45. sanat yılını kutlayan Seyyal Taner hakkında merak edilen çok soru var. Hepsi haberimizde yanıt buluyor. Alladı Pulladı şarkısı ile hafızalarda yer edinen Seyyal Taner kimdir? Kaç yaşındadır?

Bir Dönemin Efsanesi: Seyyal Taner

Bir dönemin efsanesi olarak nitelendirebileceğimiz Seyyal Taner Türk pop ve Türk rock müziğinin temsilcilerinden biri olarak görülüyor. 1952 yılında Şanlıurfa’da hayata gözlerini açan sanatçı 66 yaşındadır. Bana Git De filminde rol alan sanatçı, aynı zamanda Alladı Pulladı şarkısı ile de ön plandaydı. Ayrıca Şiirimin Dili ve Son Verdim Kalbimin İşine şarkılarıyla da dikkat çekti.

Ailesinin Şanlıurfa’dan İstanbul’a taşınmasıyla birlikte Amerikan Kız Koleji’nden mezun olan Taner, aynı zamanda dışarıdan İstanbul Devlet Konservatuvarında bale eğitimi almıştır. İspanya’ya giderek bir filmde rol alan ve burada da adını duyuran Seyyal Taner şu anda 45. sanat yılını kutluyor. 1987 yılında Eurovision Türkiye elemelerine katılan Seyyal Taner bu yarışmada sonuncu olur. 3 altın plak ödülüne sahip sanatçı bir döneme damga vurmuştu.

PAYLAŞ
Avatar
Habercilik kariyerine internet medyasında başlayan Ali Yılmaz, Pamukkale Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı bölümünde aktif olarak öğrenciliğini sürdürmektedir. Yarı zamanlı olarak Ajansportal.com editörlüğü yapmaktadır.

İletişim: aliyilmaz@ajansportal.com

BİR CEVAP BIRAK