Magazin Ünlü yönetmen yoğun bakımda!

Ünlü yönetmen yoğun bakımda!

1
0
PAYLAŞ

Birçok sanat eserini ülkemize kazandıran ünlü yönetmen Yavuz Özkan yoğun bakıma kaldırıldı. Organ yetmezliği sorunuyla mücadele eden Özkan, Cerrahpaşa Tıp Fakültesi’nde tedavi görüyordu. 77 yaşındaki usta yönetmen yoğun bakım alındı.

Yavuz Özkan Yoğun Bakımda!

1942 yılında hayata merhaba diyen ünlü yönetmen Yavuz Özkan, Yozgat’ta dünyaya geldi. En başlarda maden işçiliği yapan Özkan, bununla ilişikli olan bir filme de imza attı. 1962 yılından 1965 yılına kadar maden işçiliği yaptı. Bu işten hemen sonra gazete ve dergiler yayınlamaya başladı. Adını biraz olsun bu şekilde duyurdu. Ardından tiyatro oyunları yazdı ve bunları yönetti.

Kocaeli Tiyatrosu’nun kurucuları arasında adı bulunan Yavuz Özkan, bir süre sonra Suçsuzlar adlı romanı oyunlaştırdı. 70’li yıllara gelindiğinde kısa filmler yazmaya başladı. Ardından film yönetmenliğine başlamasının miladı olan Vardiya, belgesel film olarak dikkat çekti.

Tarık Akan ve Fikret Hakan gibi isimlerin rol aldığı Demiryol filminin hem yönetmenliğini hem de senaristliğini yaptı. Günümüze kadar 44 film yöneten Özkan şimdi yoğun bakıma kaldırıldı.

BİR CEVAP BIRAK