Sağlık Kaşıntıya karşı dikkatli olun!

Kaşıntıya karşı dikkatli olun!

2
0
PAYLAŞ

Yaz aylarının vazgeçilmezi olan sivrisinekler ve sinekler sağlığımızı olumsuz yönde etkiliyor. Özellikle ısınan havalarla birlikte sivrisinek ısırıkları giderek artıyor. Bununla birlikte küçük bir kaşıntı başlıyor ve bu yaraya dönüşüyor. Kontrol altına alınmadığı takdirde bu kaşıntılar büyüyerek gidiyor. Tabii kaşıntının tek nedeni sivrisinek olmayabilir. Siz basit bir sinek ısırığı sanabilirsiniz ancak bunun kökeninde ciddi bir rahatsızlık yatıyor olabilir.

Kaşıntıya Dikkat Edin!

Genellikle yaz aylarında sinek ısırıklarından dolayı kaşıntılar olabilir ancak bunun nedeni sinek olmayabilir. Örneğin mantar rahatsızlığından ya da iç organ rahatsızlıklarından dolayı kaşınıyor olabilirsiniz. Aynı durum egzemadan kurdeşene kadar daha farklı probleme de neden olabilir. Bu nedenle çok dikkatli olmalı ve doktora müracaat etmelisiniz.

Hekimlerin yaz aylarında kendinizi sinek ısırıklarına karşı korumanız adına uyarıları var. Bu uyarıları dikkate almadığınız takdirde kaşıntınızın neden olduğunu tam olarak anlayamayabilirsiniz. O nedenle sineklere karşı alınabilecek önlemleri araştırabilir ve bunları deneyebilirsiniz.

Yaz aylarında sinek, böcek, sivrisinek gibi canlılardan dolayı kaşıntı yaşıyorsanız spreylerden kullanabilir ya da bu sorun bulunduğunuz yerde mevcutsa ilaçlatabilirsiniz. Ayrıca pencerelerinizi sinek koruyucu olmadan açık tutmak da evinize istenmeyen misafirlerin girmesine neden olabilir.

BİR CEVAP BIRAK