Sağlık Sivilceler Kabusunuz Olmayacak! İşte Etkili Yöntemler

Sivilceler Kabusunuz Olmayacak! İşte Etkili Yöntemler

1
0
PAYLAŞ

Birçok insanın korkulu rüyası olan sivilceler aslında son derece basit yöntemler ile geçirilebilir. Bunun için denenebilecek bazı yöntemler bulunmaktadır. Öncelikli olarak sivilcenin neden olduğunu bilmek gerekir çünkü buna göre önlem alacak ve tedavisini yapacaksınız. O halde sivilce neden olur ve nasıl geçer sorusunu cevapladığımız haberimizin devamına da bakabilirsiniz.

Sivilce Neden Olur ve Nasıl Geçer?

Görünüşünüze gölge düşürdüğünü düşündüğünüz sivilceler artık son derece basit yöntemler ile geçirilebilir. Sivilce ölü cilt ve kir nedeniyle gözeneklerde meydana gelebilir. Aynı zamanda bazı ilaçların yan etkisi, hormonal dengesizlikler, stres ve benzeri sebeplerden de oluşabilir. Evinizde uygulayabileceğiniz etkili yöntemler ile bunlardan kurtulabilirsiniz.

C vitamini bakımından en zengin besinlerden biri olan limon, burada da karşımıza çıkıyor. Limonu tarçın ile kullanarak son derece etkili bir şekilde sivilcelerin tamamından kurtulabilirsiniz. Öncelikli olarak size 1 çorba kaşığı tarçın ve 2 yemek kaşığı yeni sıkılmış limon suyu gereklidir. Bu malzemeleri karıştıracak ve daha sonra 20 dakika kadar yüzünüzde bekleteceksiniz. Ardından ılık su yardımı ile yüzünüzü durulayabilir ve nemlendirici sürebilirsiniz. Kesin sonuç alacaksınız.

BİR CEVAP BIRAK