Spor A Millilerden beklenmedik skor!

A Millilerden beklenmedik skor!

6
0
PAYLAŞ

A Milli futbol takımımız EURO 2020 Elemeleri H Grubu 4. mücadelesinde beklenmedik bir skor aldı. Geçtiğimiz günlerde son dünya şampiyonu Fransa’yı 2-0 yenen ve İzlanda’ya biz geliyoruz mesajı veren Milli takımımız, İzlanda deplasmanında 2-1’lik mağlubiyet aldı. Oyuncularımızın gözle görülür bir şekilde konsantrasyon sorunu vardı.

Oyuncularımız Konsantrasyon Sorunu Vardı!

Milli takımımızın İzlanda karşısında gözle görülür bir şekilde konsantrasyon sorunu vardı. Bunun büyük nedeni gündüz oynanan maçtı. Özellikle ülkemizde ve birçok Avrupa müsabakasında hazırlık mücadeleleri bile gündüz oynanmıyor. Doğal olarak futbolcularımız gündüz maçlarına alışık olmadığından dolayı konsantre olamadılar. İlk dakikalardan beri etkili gelen İzlanda arka arkaya 2 gol bulup öne geçti ve takımımız buna reaksiyon gösteremedi.

Dakika 21 ve 31’de sahneye duran top organizasyonlarıyla Ragnar Sigurdsson çıktı ve durumu 2-0’a getirdi. Ardından dakika 40’ı gösteriyorken bu kez kullanılan köşe vuruşunda Dorukhan Toköz sazı eline aldı. Durum 2-1 oldu ve ilk yarı böyle tamamlandı. Ayrıca bu skor maçın da skoruydu.

Oyuncularımıza İzlanda havalimanında yapılan terbiyesizlik de konsantrasyon sorunu yaşamamıza neden oldu. Takımdaki o havayı değiştirdi. Bununla beraber gündüz maçı olması da bir diğer olumsuz etkendi.

BİR CEVAP BIRAK