24 Mayıs 2019 Cuma

Düşme hattı alev alev yanıyor!

Sportoto Süper Lig’de 3 takım düşmemek için mücadele ediyor. Erzurum, Bursa ve Göztepe bu 3 takım. Bakalım hangisi gülecek ve hangi 2’si yoluna TFF 1. Lig’de devam edecek?


Sportoto Süper Lig’de bitime sadece 2 hafta kala şampiyonluk mücadelesi kadar düşme hattı da dikkat çekiyor. Düşmesi garantileşen Akhisarspor’dan sonra 2 takım daha düşecek. Sırlamada Akhisar’ın hemen üzerinde 32 2 puanla Erzurumspor yer alıyor. Onun bir üstünde ise 33 puanla Bursaspor bulunuyor. Göztepe ise bir üstünde 34 puana sahip. Bu 3 takım düşmemek için birbirleriyle mücadele ediyor.

Göztepe ve Bursa Dikkat Çekiyor!

Sanki bu yıl oynanan maçlara baktığımızda ve oynanacak 2 maçı incelediğimizde Göztepe ve Bursa’nın düşmemek için mücadele ettiklerini görüyoruz. Erzurumspor düşecekmiş gibi bir hava var. Bunun haricinde Göztepe hepsinden önde olarak biraz daha avantajlı ancak bu hafta Göztepe, Bursaspor deplasmanına gidiyor. Eğer ki burada Bursaspor kazanırsa 2 puan farkla rakibinin üstüne çıkacak.

Göztepe Bursa deplasmanından en az 1 puanla dönmek istiyor. Son derece çekişmeli bir mücadele olacak ve iki takım da kazanmak için oynayacak. Burada kaybeden takım büyük ihtimalle düşmenin en büyük adayı olacak.

Göztepe burada kazanırsa puanını 37 yapacak ve Bursaspor 33 puanda kalacak. Bu da düşen diğer takımın kesinleşerek yeşil beyazlı takım olduğunu gösterecek.

YAZAR: Meryem Çelikateş

Uzun yıllardır haber editörlüğü yapanmakta ve şuanda Ajansportal için çalışmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir