Spor Galatasaray 22. kez şampiyon!

Galatasaray 22. kez şampiyon!

2
0
PAYLAŞ

Sportoto Süper Lig’de 33. haftada oynanan Galatasaray – Medipol Başakşehir maçı nefesleri kesti. Mücadelenin ilk yarısı konuk takım Başakşehir’in 1-0 üstünlüğü ile tamamlandı ancak sarı kırmızılı takım pes etmedi. 2. yarıya fırtına gibi başlayan aslan, daha ikinci yarının hemen başında 1 gol bularak durumu 1-1 yaptı. Ardından 2. gol gecikmedi ancak gol iptal edildi. Ondan sonra bir gol daha attı ancak o da ofasyt oldu. Ardından Galatasaray 1 gol daha bularak skoru 2-1’e getirdi.

Medipol Başakşehir Sahada Gözükmedi!

Galatasaray deplasmanına giden Başakşehir resmen sahada gözükmedi. Hiç etkili olamayan Başakşehir, Galatasaray’ın etkili oyununu seyretti. Mücadele 2-1 ev sahibinin üstünlüğü ile tamamlandı ve son düdükle birlikte Galatasaray 22. şampiyonluğunu ilan etti.

Ezeli rakibi Fenerbahçe ile arasındaki şampiyonluk sayısı farkını 3’e çıkaran aslan, Fenerbahçe’nin şampiyon olduğu 2013 – 2014 sezonunda 18 şampiyonluğa sahipti. Fenerbahçe ise o yıl 19. şampiyonluğunu almıştı. O seneden sonra hiç şampiyon olamayan kanarya, 4 kez Galatasaray’ın, 2 kez ise Beşiktaş’ın şampiyonluğunu gördü.

Galatasaray’da keyifler yerindeyken dün akşam şampiyonluk kutlamalarında saldırılar da meydana geldi. Bazı farklı takım taraftarları sevinen Galatasaray’lılara saldırdılar.

BİR CEVAP BIRAK