24 Mayıs 2019 Cuma

İngilizler kupalara el koydular!

UEFA Kupalarına İngilizlerden ambargo geldi. UEFA Şampiyonlar Ligi ve UEFA Avrupa Ligi’ne resmen el koydular. İki kupa birden İngiltere’ye gidecek.


Dünyada şu an İngilizler konuşuluyor. Ülkelerinde olan olaylar ve aldıkları siyasi – politik karalar haricinde şimdi de futbolları ile konuşuluyor. Bildiğiniz gibi Barcelona’yı geçen Liverpool, Ajax’ı son saniye golüyle geçen Tottenham, Alman ekibini penaltı atışları sonucunda eleyen Chelsea ve rakibini kolay deviren Arsenal finalde. Finalde 4 İngiliz takımı var.

UEFA Kupalarına Ambargo!

UEFA Kupaları Avrupa’nın en prestijli liglerinden biri ve buna İngilizlerden ambargo geldi. Liverpool ile Tottenham UEFA Şampiyonlar Ligi finalinde karşı karşıya kalacak. Arsenal ile Chelsea ise UEFA Avrupa Ligi finalinde kozlarını paylaşacak.

Böylesine üst düzey liglerde finale kalan 4 takım da İngiltere takımı. Oynadıkları futbolun yanı sıra onlarda olan futbol şansı da konuşulmaya başlandı. Barcelona’ya 3-0 yenilen ve rövanşında 4-0 kazanan Liverpool, kendi sahasında Ajax’a 1-0 kaybedip ve rövanşında 2-0 geriye düştükten sonra 2-2’yi yakalayıp son saniyede 3. golü atan Tottenham, Alman ekibi Frankfurt karşısında penaltı atışlarında geriye düşen ve sonrasında toplayıp adını finale yazdıran Chelsea. Dünyada bütün bunların bir şans olmadığını söyleyenler de var.

İngilizler kendi aralarında 2 kupanın da finalini oynayacak. 2 kupa da İngiltere’nin yolunu tutacak.

YAZAR: Meryem Çelikateş

Uzun yıllardır haber editörlüğü yapanmakta ve şuanda Ajansportal için çalışmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir