Spor KDV ve ÖTV indirimleri için son 20 gün!

KDV ve ÖTV indirimleri için son 20 gün!

1
0
PAYLAŞ

Hazine ve Maliye Bakanlığı tarafından uygulanan KDV ve ÖTV indirimleri için son 20 günlük sürece girildi. Özellikle mobilya ve beyaz eşya için uygulanan bu indirimler yaz sezonunda yeni evlenecekler için adeta bir fırsat. Özel Tüketim Vergisi (ÖTV) ve KDV indirimleri devam ediyorken ve bitmemişken alışverişinizi yapmanızı tavsiye ediyoruz.

20 Günlük Sürece Girildi

Enflasyonla topyekun mücadelede uygulanan KDV ve ÖTV indirimlerinde son 20 günlük sürece girildi. Bu noktada beyaz eşya ve mobil sektörünü hareketlendirmek, aynı zamanda kur farkından dolayı sorun yaşanan sektörlere can vermek adına uygulanan indirimler 20 gün daha devam edecek. Eğer ki bu sektörler ile ilgili planlarınız varsa kesinlikle 20 günlük süreci atlatmamaya bakmalısınız. Aksi takdirde kaçırdığınıza bin pişman olabilirsiniz.

Otomobil sektöründe de uygulanan ÖTV ve KDV indirimlerini de kaçırmamalısınız. Son gün 30 Haziran olarak belirlendi. Bununla birlikte ticari araçlardaki %18 olan KDV oranı da %1 olarak belirlenmişti. Bunun için de 20 günlük sürece girildi. Eğer ki otomobil almak istiyorsanız bu süreci kaçırmamalısınız.

BİR CEVAP BIRAK