Teknoloji Facebook skandalları devam ediyor!

Facebook skandalları devam ediyor!

1
0
PAYLAŞ

Dünyanın en büyük sosyal mecrası olan Facebook, İnstagram ve WhatsApp gibi platformların da sahibi. En çok kullanılan sosyal medya platformu olması ne yazık ki skandallara imza atmayacağı anlamına gelmiyor. Bilindiği üzere geçtiğimiz günlerde Facebook’un şifreleri paylaştığı iddiası sonrası sahibi Mark Zuckerberg yargı karşısına çıkmıştı. Şimdi ise bir diğer iddia şifrelerin düz metin olarak saklanıyor olması!

Şifreler Düz Metin Olarak Saklanıyor!

Facebook için gelen bir diğer skandal iddia şifrelerin düz metin olarak saklanıyor olması. Bu iddia sonrası birçok uzman ciddi uyarılarda bulunmuştu. Hatta Facebook ağır eleştirilere maruz bırakılmıştı. Şimdi ise bu konuya ilişkin şirketten bir açıklama geldi. Şifrelerin düz metin olarak saklandığı iddiası doğrulandı ancak belirli nedenler de gösterildi.

Şifrelerin düz metin olarak tutuluyor olmasını doğrulayan Facebook, bu şifrelere dışarıdan erişimin mümkün olmadığını, kendi özel sunucularında saklandıklarını ve Facebook çalışanları tarafından hiçbir kötüye kullanımının söz konusu olmadığı söylendi. Bu konuda uzmanlar yine eleştiri oklarını Facebook’a çevirdi. Şifrelerin düz metin olarak saklanmasının hiçbir haklı gerekçesi olmadığı konuşuluyor.

PAYLAŞ
Avatar
1996 Doğumlu Oğuzhan Çim. Ajansportal.com'un spor ve teknoloji odaklı içerik editörüdür. 5 Yıldır haber editörlüğü yapmakta olup, hedefi futbol yorumculuğu yapmaktır.

İletişim: oguzhancim@ajansportal.com

BİR CEVAP BIRAK