25 Mayıs 2019 Cumartesi

Google’dan hata üstüne hata!

Google spor için pek çok farklı hizmet sunuyor. Bunlardan biri de mücadele ve fikstür takibi. Maçları canlı olarak grafik anlatımı ile takip edebiliyor, fikstüre ve puan durumuna bakabiliyorsunuz. Tabii Google burada bir hata yaptı ve o da son derece ilginç.


Dünyanın en çok kullanılan arama motoru Google, birçok farklı servisi ile kullanıcılarına kolaylıklar sağlıyor. Sizin de bildiğiniz gibi spor için birçok farklı hizmeti var ve bunların başında da fikstür takibi ile mücadele takibi geliyor. Daha çok futbol için kullanılan bu alan şimdi büyük bir hata ile karşı karşıya. Google, A Milli futbol takımımızın da bulunduğu EURO 2020 Elemeleri grupları için bir hata yaptı.

Google’dan EURO 2016 Elemeleri…

EURO 2016 geride kalsa da Google bunu atlatamamış görünüyor. Google’a Türkiye milli takımı ya da farklı bir milli takımı yazdığınızda karşınıza oynanmış maçlar ve oynanacak mücadeleler çıkıyor. Grupları sizlere listeliyor ve üstlerinde ne müsabakası olduğu yer alıyor. Buraya baktığınızda hatayı siz de fark edeceksiniz. Burada EURO 2020 yazması yerine EURO 2016 Elemeleri yazıyor. Bu hatanın en az 1 haftadır devam ediyor ve kimsenin dikkatini çekmiyor olması da son derece ilginç.

Google kullanıcıları bu tarz hataları dikkate almasa da ciddi bir eksiklik söz konusu. Google kısa süre içerisinde bu hatayı gidermeli.

YAZAR: Murat Özkan

Merhaba, ben Murat. Teknoloji ve spora ilgi duyan, en güncel olayları okurlarıma ince ayrıntılarına kadar anlatmaya çalışan edebiyat mezunu biriyim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir