24 Mayıs 2019 Cuma

Instagram kullanıcılarına müjdeyi verdi!

Instagram’da bulunan bir videodaki beğendiğiniz yerleri izleyebilmek için tekrar baştan izlemek zorunda kalıyordunuz. Artık bu sorun olmayacak ve Instagram’a ileri – geri sarma özelliği gelecek.


Dünyanın en çok kullanılan sosyal medya platformu Facebook bildiğiniz gibi Instagram’ı satın almıştı. Ardından WhatsApp’ı satın alan Facebook bu alanda birçok rekoru elinde bulunduruyordu. Şimdi ise Facebook haricinde Instagram’ın da gelişimine hız verildi. Artık Instagram kullanıcıları videoları ileri – geri sarabilecek.

İleri – Geri Sarma Özelliği Geliyor!

Instagram üzerinde video izlemek ve izlediğiniz yeri geri alıp ya da ileri alıp tekrardan izlemek gerçekten mümkün değildi. Artık Instagram bu konuda düğmeye bastı ve ileri – geri sarma özelliğini getirdi. Bundan sonra izlediğiniz videoları ileri ve geri sarabilecek, dilediğiniz gibi videoların tadını çıkarabileceksiniz.

Bildiğiniz üzere Instagram üzerinde videoların birazını geri almak ya da biraz ileri almak mümkün değildi. Bunun için videoların tekrar baştan izlenmesi gerekiyordu. Bu durumu çözmek ve artık daha opsiyonel bir sosyal mecra yaratmak için çalışmalar başladı. Tabii gelen bu bilgi Instagram tarafından açıklanmadı. Sızdırdığı doğru haberler ile gündeme gelen Jane Wong tarafından açıklandı. İlerleyen günlerde Instagram’ın da açıklama yapması bekleniyor.

YAZAR: Ahmet Çataloğlu

Güncel gelişmeleri ve haberleri tarafsız bir şekilde paylaşan 10 yıllık ekonomi, teknoloji ve spor haber editörüyüm.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir