Teknoloji Instagram’ın yeni özelliği duyuruldu!

Instagram’ın yeni özelliği duyuruldu!

2
0
PAYLAŞ

Sosyal medya devi Instagram, yeni bir özellik ile kullanıcı karşısına çıkmaya hazırlanıyor. Geçtiğimiz dönemlerde Facebook tarafından satın alınan Instagram, bu sayede bünyesine çok sayıda özellik eklemişti. Şimdi ise Matt Navarra tarafından yeni bir özelliği duyuruldu. Daha önce Instagram’ın yeniliklerini Instagram’dan önce Twitter hesabında duyuran Matt Navarra, bu kez tek şifre ile tüm hesaplara erişilme özelliğini de duyurdu.

Hesaplara Tek Şifre Özelliği!

Birçok Instagram kullanıcısı bir adet Instagram hesabı kullanmıyor. Çoğu kişi birden fazla hesaba sahip. İşte bunu bilen ve kullanıcıya kolaylık sağlamak adına yeni bir özellik geliştiren Instagram, artık bütün hesaplara tek şifre ile erişilebilme özelliği sunacak. Bu sayede kimse zorlanmadan giriş yapabilecek. Unutulmaması gerekir ki bu özellik ilerleyen zamanlarda remi olarak duyurulacak.

Gelecek olan tek şifre ile erişim özelliği yanında birçok güvenlik açığını da getirebilir çünkü birden farklı hesaplara aynı şifre ile erişilebilme imkanı demek haclendiği zaman tüm hesapların hacklenebilmesi demektir. Bu da doğal olarak oluşabilecek güvenlik sorununa bir örnektir. İlerleyen günlerde Instagram cephesinden resmi bir açıklama gelmesi bekleniyor.

BİR CEVAP BIRAK