24 Mayıs 2019 Cuma

Twitch yayıncılarına bağış yağıyor!

Oyun oynayıp bunu yayınlamak isteyenlerin gözdesi olan Twitch, yayın yapanlara ciddi miktarlar kazandırabiliyor. Yayıncılara izleyenler tarafından bağış yağıyor.


Sosyal medyanın hayatımıza vazgeçilmez olarak girmesinin ardından yayıncılık kavramı burada da ortaya çıktı. Özellikle canlı yayın imkanı tanıyan mecralar insanları daha da kendine çeker oldu. Bunlardan biri olan ve daha çok ticari amaç ile kullanılan Twitch, herkese ücretsiz yayın yapma ve gelir elde etme fırsatı tanıyor. Burada yayın açanlar izleyenlerinden bağış toplayabiliyorlar.

Bağışları İzleyenler Atıyor!

Twitch bir canlı yayın platformu ve burada herkes canlı yayın açabiliyor. Daha çok oyuncuların ilgi odağı olan Twitch, özellikle oynadığı oyunu yayınlayan kişileri izleyenler tarafından da beğeniliyor. Örneğin siz bir oyun oynuyorsunuz ve bunu yayınlamak istiyorsunuz. O halde Twitch üyesi oluyor ve canlı yayın programını kurup yayın yapmaya başlıyorsunuz. Bir süre sonra takipçi sayınızın artması izleyen sayınızın da artması anlamına geliyor.

Ne kadar çok izleyeniniz olursa size yayın sırasında bağış atılması o kadar olası oluyor. Sizin yayınlarınızı takip eden ve beğenen kişiler sizin vermiş olduğunuz bağış linkinden ödemelerini yapabiliyorlar. Burada bağış sınırlaması da yok. 1 Lira’dan istediğiniz miktara kadar bağış gönderilebiliyor. Twitch yayıncılarına bağış yağıyor diyebiliriz.

YAZAR: Meryem Çelikateş

Uzun yıllardır haber editörlüğü yapanmakta ve şuanda Ajansportal için çalışmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir