Teknoloji WhatsApp ekran görüntüsüne yasak getiriyor!

WhatsApp ekran görüntüsüne yasak getiriyor!

2
0
PAYLAŞ

Dünyanın en popüler anlık mesajlaşma uygulaması WhatsApp yeni bir yasakla kullanıcı karşısına çıkıyor. Akıllı telefonlarda sıklıkla kullanılan WhatsApp, daha önce de yaptığı güncellemelerle ve aldığı kararlarla kullanıcısını şaşırtmıştı. Şimdi ise ekran görüntüsü alımını yasaklayacak. Peki bu yasak delinebilir mi? İşte ayrıntıları…

WhatsApp Ekran Görüntüsü Alımını Yasaklıyor!

WhatsApp üzerinde telefonunuzdan ekran görüntüsü alımınızı yasaklayacak olan WhatsApp, bunu telefonun tuş takımına göre yapacak. Siz ekran görüntüsü almaya çalıştığınız an WhatsApp buna izin vermeyecek. Telefonlar için son derece kullanışlı olabilir ancak dikkatlerden kaçan bir başka boyut bulunuyor. O da bilgisayar üzerinden kullanılan WhatsApp. Peki buna nasıl bir yasak getirilecek?

Bildiğiniz gibi WhatsApp web üzerinden kolayca hesabınıza erişim sağlayabiliyorsunuz. Bu sayede telefona ihtiyaç duymaksızın mesajlaşabiliyorsunuz. Bilgisayarlarda bulunan ekran görüntüsü araçları sayesinde WhatsApp üzerinden kolayca ekran görüntüsü alabiliyorsunuz. Örneğin LightShot ile ekran görüntüsü alabilir ve bunu istediğiniz gibi kullanabilirsiniz. İlerleyen günlerde bu konuya da açıklık getireceğini düşündüğümüz WhatsApp çok büyük bir güncelleme ile gelecek gibi duruyor.

BİR CEVAP BIRAK