Teknoloji WhatsApp tüm dünyada şoka uğrattı!

WhatsApp tüm dünyada şoka uğrattı!

1
0
PAYLAŞ

Dünyanın en popüler anlık mesajlaşma uygulaması WhatsApp, bugün öğle saatlerinde çöktü. Tüm dünyada şoka uğratan bu sorun nedeniyle kullanıcılar mesaj gönderemiyor ve alamıyor. Sadece masaj değil, aynı zamanda fotoğraf ve video da gönderilmiyor. Bununla birlikte görüntülü ve sesli arama da gerçekleştirilemiyor.

WhatsApp’ın Açıklama Yapması Bekleniyor

İlk başta kısa süreli bir hata olduğu düşünülen WhatsApp’ın çökmesi tüm dünyada birçok işin durmasına sebep oldu. İşini WhatsApp üzerinden de icra eden binlerce işletme var. Ayrıca insanlar mesajlaşamıyor ve haberleşemiyor. Böyle bir skandalın olması WhatsApp’tan açıklama gelmesine neden oluyor. İnsanlar en azından küçük bir haber yayını bekliyor ancak hiçbir açıklama gelmedi.

WhatsApp’a gerek bilgisayar üzerinden gerekse telefon üzerinden giriş yapmak mümkün değil. WhatsApp web üzerinden girmeye çalıştığınızda da karşınıza bilgisayarınızda aktif internet bağlantısı yok hatası geliyor. Kısa süre içerisinde bu hata giderilmezse WhatsApp kullanıcı kaybına uğrayabilir.

Anlık mesajlaşma uygulaması WhatsApp’ın alternatif sayısı oldukça fazla ancak insanlar alışkanlık gereği onu kullanmayı tercih ediyor. Bu hatanın uzaması ciddi anlamda soruna neden olacak ve insanların başka uygulamalara geçmelerine sebebiyet verecektir.

PAYLAŞ
Avatar
Habercilik kariyerine internet medyasında başlayan Ali Yılmaz, Pamukkale Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı bölümünde aktif olarak öğrenciliğini sürdürmektedir. Yarı zamanlı olarak Ajansportal.com editörlüğü yapmaktadır.

İletişim: aliyilmaz@ajansportal.com

BİR CEVAP BIRAK